57.

20.08.2023

BLACK BOOK

Krásný herní den moji milí Bajkujáci, a spojenci od konzolí a počítačů. V tomto článku si půjdeme představit hru, která jak to bývá (když to tedy jde) je ke stažení ZDARMA na EPIC GAMES. Jedná se o dobrodružnou adventure hru s nádechem ruské mytologie a dalo by se říci starého folkloru, kde se vyskytují různá kouzelná stvoření, bytosti, čerti, a podobná havěť :-D. Tuto hru a dobrodružství, si budete užívat s hlavní protagonistkou Vasilisou - spíše by měla mít jméno Nastěnka...je jí i dost podobná - která prochází různá zajímavá a bohužel začarovaná místa, kde se snaží vyhnat zlo svými kouzly a zaříkáním. Vasilisa, i když je mladá slečna, hnedka v počátku hry se z ní stane ČARODĚJKA, která má své umění použít proti mocnostem zla. 

Cesta, která vás s touto hrdinkou z ruské pohádky čeká, je každopádně záležitost plná tajemných úkolů, které někdy nejsou nijak extra těžké, ale někdy je to zase dlouhá hra na rozmýšlení svých dalších kroků, a jaké povedete útoky či obranu. 

Co se týká zmíněných útoků či obrany, v tom Vám právě celou dobu bude pomáhat vaše ČERNÁ KNIHA (je to vlastně čarodějčin almanach kouzel), kterou během svého putování doplňujete o hrací karty, které nesou různé druhy kouzel a magie. Však nesbíráte pouze hrací karty, které Vám i přibývají po vyhraných soubojích, ale můžete používat i bylinky, které se také občas po cestě vyskytnou...u cesty v lese, na louce u opuštěné chaty a podobně. Tyto hrací karty a použitelné věci se Vám ukládají do inventáře, kde si v pozdějším čase můžete svou výbavu prohlédnout. Můžete si i ty předměty, co zrovna nesete na svou obranu i útok změnit, proházet, anebo je také při návštěvě míst k tomu určených prodat či vyměnit. Během putování a soubojů se Vám také vaše postava zdokonaluje a vše můžete pozorovat v jakém si přehledu.

Hra není určena pro hráče, kteří alespoň trošku neovládají anglický jazyk, protože varianta je buďto azbuka, anebo angličtina. český jazyk bohužel k dispozici není, což je trošku škoda, ale postupujte pomalu ve hře, a ono Vám vše pomalu dojde :-).

Nechci zbytečně rozebírat co je vše ve hře obsaženo v tomto článku, ale pojďte se také podívat na video přímo ze hry. Zde jsou i úkony přímo předvedeny a tak Vám může být ke hraní i celkem užitečné. Pokud si hru nainstalujete, rozhodně se máte na co těšit. Pěkné pohádkové zpracování celé hry vás opravdu nadchne  a tajemný příběh vás do hry celkem dost vtáhne. Přeji tedy příjemnou zábavu.

To je dnes z objevování něčeho zajímavého pro hráče vše a doufám, že se spolu sejdeme zase příště. Takže ZDAREC PAˇŘBEC BAJKUJEC :-D.