60.

12.04.2024

BIKEPARK HLUCHOV

Milí Bajkujáci a rajdeři, kteří se nemohou dočkat kam zajedou provětrat své stroje. Je tomu již bohužel měsíc co jsme si představili nějaký zajímavý plácek, místo, anebo něco z lesa, ale dnes to rozhodně doženeme. Takový AREÁL, který jsem objevil při své cestě do Prahy, se opravdu vidí málokdy. Jedná se o obří PUMPTRACK, který je posazen do parádní lesní přírody, a je to celý krásný naturální areál se šotolinovým podkladem, spoustou variant k jízdě, dokonce i WALLRIDEM, a komplet je opravdu velice zajímavý. Nebudu Vás dále napínat a pojďme si tento BIKEPARK HLUCHOV představit.

Začnu rozhodně tím, kde vlastně můžete tento BIKEPARK najít a jak se sem dostanete. Jak jsem jíž nakousl, tak oblast hledání nás zavede do STARÉ BOLESLAVI. Kde se vlastně STARÁ BOLESLAV nachází? Tato otázka je naprosto jednoduchá, a jak jsem již také zmínil, tak při objevení jsem cestoval do Prahy. Asi může tedy i někoho napadnout, že to bude tím směrem. Je tomu přesně tak, a pokud budete cestovat do srdce ´České republiky, rozhodně byste měli Starou Boleslav míjet, či přímo projíždět. Pokud bychom si měli říci i nějaká čísla, tak z města Turnov je to sem cca 70 km. Když budete chtít vědět trasu z jiného místa, budete se muset podívat na MAPY.CZ...zde si vše můžete krásně natrasovat. Když dorazíte do Staré Boleslavi, budete projíždět ulicí Boleslavská a poté Maxe Švabinského. V místech, kde se tyto 2 cesty setkávají a stojí také STAROBOLESLAVSKÁ BRÁNA, byste měli odbočit doleva a pokračovat dále...doslova odbočíte před bránou a pokračujete ulicí Šarochova. 

Po nějaké době dorazíte do tohoto BIKEPARKU, a již Vás nečeká nic jiného, než si pořádně zajezdit a tento areál otestovat. Jak je vidět i na předešlém obrázku, tak areál se zdá celkem rozlehlý, a vypadá to na několik propojených tras, které jsou uzavřeny v jakém si okruhu. Přesně tak tomu je, a k dispozici jsou minimálně 3 okruhy, které můžete různě kombinovat. První pohled v tomto areálu Vás doslova nadchne, protože i začínající jezdci uvidí, že si zde mohou zajezdit, ale i ty pokročilé to rozhodně potěší. Park totiž nabízí jízdu pro několik tipů jezdců a tak se zde může vyblbnout jezdců široká škála. Pro ty méně náročné, anebo začínající, tak jsou zde opravdu jednoduché varianty a dokonce to i vypadá, že je vytvořen i samostatný okruh pro nejmenší. To je taková nejjednodušší trasa, kterou tvoří menší okruh (také je na obrázku vidět) a jednoduché zvlnění. Tvar povrchu nabídne jednoduchou jízdu, kde se můžete buďto příjemně zahřát, anebo si pomalu zvyknout a poznat co s kolem umíte. Když na tento malý okruh dorazíte (třeba rodiče s dětmi), tak své přátelé, které jste si přivedli můžete v prostředku posadit na lavičku, a tak si mohou vaší jízdu na dráze kolem nich pěkně užít.  

Nyní se přesuňme z malého okruhu na větší, a pojďme si představit zbytek této dráhy\bikeparku. Ještě bych zmínil, že název BIKEPARK nemusí každému přijít zrovna výstižný, protože všichni známe bikeparky, které vedou dolů z kopce po nějaké hoře, ale tohle je trošku jiný styl. Nejsou to ani traily, protože to opět nevede z kopce, do kopce a tak, ale řekl bych, že je to veliký pumptrack s prvky bikeparku. Však na jednu stranu nebuďme zase takové zkumavky, a držme se toho co je dáno. Takže z malého okruhu pojďme na větší, a zde by měli být minimálně 2 okruhy. I na prvním obrázku, kde je park nakreslen se dají 2 okruhy vyčíst, a to jeden ve tvaru cestovního polštářku, který si sebou vezmete na dlouhé cesty vlakem\autobusem a potom druhý, který je doplněn ještě o vloženou smyčku uprostřed. Vlastně je to ten samý okruh, akorát se liší díky středové smyčce.    

Oba tyto větší okruhy jsou sjízdné také naprosto pro každého, a tak se po zahřátí, či lehkém osvojení techniky můžete vydat i sem, a to bez naprostých obav. Také již bylo řečeno, že je zde k dispozici i WALLRIDE, který tedy rozhodně doplňuje areál pro tu zkušenější část jezdectva. Pokud se nebudeme bavit jen o náročnosti, ale také třeba i o vzhledové části, tak tento prvek zde vypadá více než dobře, a po nějaké době ho jednoduše zkusíte také :-D. Je to samozřejmě dobře, protože to poté říká něco o vaší odvaze, ale hlavně jste načerpali trošku zkušenosti z jízdy. Když jsem pročítal i stránky města, došel jsem k pěknému článku o tomto místě, a tak bych Vás i rád odkázal na jejich představení...viz. tlačítko.

Aby tomu všemu nebyl jen tak konec, tak si Vás dovolím pozvat ještě na vytvořenou video reportáž, která má celkově 10 min. Provedu Vás tam od začátku příjezdu (spal jsem zde jednu noc, takže vlastně po probuzení) a uvidíte, co zde na Vás vše čeká, a na co se můžete těšit. Ne jen na fotografiích, ale i na videu vypadá park opravdu dobře a i sám si ho někdy přijedu určitě užít se svým bajkem...pojďme tedy na video.

To je dnes již opravdu vše z tohoto článku a jak říkám vždy, tak doufám, že se Vám fotografie, představení i video líbili, a že se spolu sejdeme zase někdy příště u objevování něčeho zajímavého. Takže ZDAREC BIKEPARK BAJKUJEC a budu se těšit :-).