6.

23.12.2021

SUPER BARVY 

Nazdar moji Bajkujáci :-) Konečně přišel také čas, vyslat do éteru mého projektu další a rozhodně povedený vlasový výtvor, který nám 100% udělá radost. Tento parádní účes, se mi podařilo nafotit po krátké spolupráci v Praze, kdy jsem tuto slečnu potkal s její kamarádkou na nákupech. Byl čas, dobrá nálada a hlavně tyhle parádní naplétané copánky nenafotit, by byla opravdu veliká škoda. Pojďme tedy na to, protože tento článek držím již několik měsíců a nyní na VÁNOCE, se bude hodit úplně nejvíce :-). Těmito řádky chci ještě majitelce poděkovat za spolupráci, protože z mého hlediska, jsou takové vlasy úplně super. Nedávno jsem se bohužel dozvěděl, že dnes je to s účesem zase úplně jinak a díky závodům na koni, museli jít dlouhé vlasy bohužel pryč :-D

Začátek příběhu: Byl jsem v Praze, kam jsem jel samozřejmě pro projekt sehnat právě něco k nafocení, a když se s fotoaparátem touláte na Náplavce, potkáte spousty zajímavých a fajn lidí, kteří se snaží být svým způsobem originální a sví. Tento příběh začal, když jsem se právě z Náplavky vracel a kousek od tohoto místa, jsem potkal dvě mladé slečny na nákupech (pro mne věkově rozhodně někde jinde, aby to někoho třeba nenapadlo - já 36 let a slečnám asi 15). Já jsem je tedy úplně nepotkal, abych byl konkrétnější, ale spatřil jsem je asi tak 200 metrů od Náplavky. Rozhodně bylo jasné, že pokud tento účes chci nafotit (vlasy doslova zářili na dálku), tak musím razantně přidat do kroku. Slečny totiž měli namířeno k zastávce tramvaje. Bylo tedy jasné, že jestli budou okolnosti proti mě, nastoupí a sbohem barevný účese. Takže jsem zamakal a podařilo se mi slečny dostihnout - zaplať to pánbůh :-D. Chvilku probíhala konverzace, moje představení, vysvětlení proč se je snažím vlastně oslovit, a samozřejmě jsem se snažil co nejvíce uvolnit atmosféru. On ne každý když ho potkáte na ulici, je na místě připraven si stoupnout před foťák a tvářit se alespoň trošku mile. Nakonec vše zabralo jak mělo, a pustili jsme se rovnou na místě do práce.

Rozhovor při focení: Milá slečno, ještě jednou Vám musím říci, že ty vlasy vypadají opravdu dosti skvěle a to, že se mi vás podařilo doběhnout, je asi nejlepší okamžik tohoto dne. Na stránkách bude tento článek naprosto super. Jak jste vlastně došla k tomuto nápadu, nebo vás třeba někdo inspiroval? Dát si na hlavu takové hle divoké kombo, je sice dnes celkem normální, ale stejně to chce mít trošku odvahy nebo nápad.

Slečna: Tento účes jsem si vybrala, protože mé přírodní vlasy jsou celkem krátké, a neustále se o ně musí člověk opravdu pečlivě starat. Ono když si necháte naplést takové hle copánky, rozhodně to chce taky nějakou tu hygienu dodržovat, ale není to zase až takové. Každopádně to není o mytí vlasů každý den :-). Takže jsem si dala tímto barevným účesem, takovou malou vlasovou dovolenou :-D. Již jsem je i jednou měla a právě po této zkušenosti, jsem se rozhodla si nechat naplést copánky opětovně.  

Proč takové barvy a proč vlastně tento styl? Co se týká stylu, tak zde je to z mé strany naprosto jasné. Je to tak trošku PUNK, VOLNOST a svým způsobem je to projev člověka, aby nebyl jako každý. Je to projev individuality a hlavně já dost nerada splývám s davem. Tento účes, mě má právě odlišit a tak chci vyčnívat. Vždyť je to strašně divné, jak jsou všichni nenápadití, stereotypní a hlavně se bojí zazářit. Co se týká barevného provedení, tak zde jsem chtěla vymyslet právě co nejvíce šílenou variantu a to i díky tomu, abych měla nějaký svůj nápad a opět byla něčím výjimečná. Jednou jsem se nechala ostříhat i na kluka, protože být jako podle nějakého výrobního mustru, který Vám někdo předepíše, prostě nechci :-D Zkusit se má v životě hodně věcí :-D. Když se ještě trošku vrátíme k těm barvám, tak tohle není má první barevná kombinace, ale barev jsem na vlasech vystřídala již hodně. Jak jsem řekla, zkusit se má hodně věcí :-)

Slečna to neměla jen pořádně vyladěné na kebuli, ale totálně do stylu nasadila i obuv :-) 

Dost k životnímu postoji, ale pojďme se podívat, jak tento účes vznikl.

Kdo Vám je vytvořil, jak dlouho, anebo je to třeba i vaše vlastní práce? Vlasy mi naplétala šikovná slečna z Kladna, které má ve svém portfoliu i další styly účesů - dělá třeba i dredy. Tento účes byl tvořen kolem 6 hodin, což bylo tedy opravdu dlouho, ale myslím si, že to rozhodně stálo za to. Finální výsledek je dle mého naprosto super :-) Opravdu to za to stálo :-). Dnes - myšleno asi před 2-3 měsíci - již tento účes nemám, protože se snažím závodit na koních, ale v zimě to asi zase bude jinak. Nejspíše v zimním období tyto copánky opět nasadím :-D.

No a moji milí Bajkujáci, to je dnes z výpravy za nějakou pořádnou stylovou divočinou vše, a jak můžete vidět na konečné fotografii, tak jsem se poté se slečnou rozloučil a každý jsme šli svému dalšímu osudu vstříc. Z mé strany to bylo opravdu milé setkání a doufám, že i slečna byla ráda. Protože je i ten hezký vánoční čas, tak bych tento článek chtěl i tímto prostřednictvím darovat této slečně, jako vánoční dárek a doufám, že delší trvání vydání bude odpuštěno :-).  

Takže se mějte ZDAREC BAJKUJEC a budu se těšit zase někdy příště, u těch našich toulek, za poznáním něčeho zajímavého :-).