6.

01.06.2024

HG SPORT KEMP

Krásný deštivý den moji milí Bajkujáci a průzkumníci na kolech :-). Dnes se zase po nějaké době zajedeme podívat, kde si můžete složit své bajkerské kosti po dlouhém putování, anebo jednoduše, když potřebujete někde kempovat a dobrá rada kde se hodí. V posledním článku jsme si představili ještě zavřený kemp směrem do Rokytnice nad Jizerou a Harrachova, ale dnes to bude trošku z jiných končin. Když řeknete Praha, tak  se Vám rozhodně vybaví veliký shon, nákupy, turisté a podobné konzumní záležitosti. Však nikoho skoro nenapadne, že se také dá v Praze kempovat, a to na celkem zajímavých místech a tím je třeba kemp nedaleko Trojského mostu HG SPORT.

Tento kemp je postaven především pro vodáckou část sportovců, protože přímo před jeho vstupní branou se nachází slalomový kanál pro kanoisty, a také zde můžete velmi často potkávat závodníky z tohoto oboru. Firma HG SPORT se také tímto směrem ubírá, a právě proto kemp nese vlastně i firemní název. Jinak by samozřejmě mohl být zvolen trošku jiný...třeba KEMP TROJA, KEMP U MOSTU, KEMP SLALOM a  podobné názvy, které by možná nebyli až tolik reklamní. Samozřejmě, že to ale nijak nevadí, protože název může mít přeci každý jaký chce. Když se ještě lehce ohlédneme za firmou HG SPORT, tak z jejich strany tedy zajišťují chod tohoto kempu, vlastní i vodácký oddíl, provozují kurzy a můžete s nimi hovořit i o rybařině. Vlastně se v těchto vodách pohybují jako doma :-). Však nyní již přímo ke kempu, protože to nás bude samozřejmě zajímat nejvíce. Slalomový kanál se nachází tedy přímo naproti a je umístěn na toku řeky Vltavy. Podél tohoto toku zde v Tróji vede i celkem frekventovaná cyklostezka, a tak je sice tento kemp především pro vodáky, ale cyklisté jsou tu skoro ve stejném poměru. Oba sporty se zde velmi v hojném počtu prolínají. Když do kempu dorazíte, hnedka po pravé straně Vás osloví vytvořená dřevěná stavba, kde je umístěno občerstvení s nabídkou pivo, limo, a samozřejmě i jídlo. Cenově se zde jídlo pohybuje od 35 Kč za párek v rohlíku, až po 89 Kč za jídlo jako hlavní chod. Co se týká nápojů, tak limonády domácí kolem 50 Kč a další od 35 Kč do 60 Kč...třeba Plzeň 59 Kč.

Kemp je rozdělen cca na 3 části, kde se dá něco vytvářet. První část je v okolí chatek, které asi návštěvníky budou lákat nejvíce, a jedná se o 2 lůžkové chatky s cenou 550 Kč za 1-2 osoby. Těchto chatek je zde umístěno více než deset kousků, a tvoří hezkou dřevěnou kulisu celého kempu. Na první pohled vypadají opravdu lákavě. Když necestujete s myšlenkou spaní pod širákem, tak nabídka chatiček je naprosto skvělá a rozhodně přijde v hod. Před těmito chatkami je i veliká travnatá plocha, kde si můžete samozřejmě také užívat volné chvíle v tomto areálu...třeba s hakysákem, bedminton a podobné zábavné doplňkové pohybové sporty...nebo hrát na slepou bábu :-D. V chatičkách jsou tedy použité 2 postele, ale kdy jste šikovní, tak se vedou možná až 4 osoby. Je zde rozhodně zakázáno kouřit a manipulace s ohněm.

Další částí tohoto kempu je prostor kde můžete vidět obytná vozidla, a tak zde lidé parkují se svými bydlíky...nebo třeba stany. Je to taková ubytovací část, a je dána trošku stranou od dění. Také by se dalo říci, že je schována za hlavní budovou, kde probíhá při příjezdu registrace k ubytování a také zde vyřizujete důležité záležitosti k pobytu. A jako poslední je zde oblast s plážovým volejbalem, kde je také poskytnuta veliká travnatá plocha, a pro rozložení stanu je to také hezké místo, ale je tu tedy především písek, hřiště a plážový volejbal. Myslím, že bychom to tak nějak v krátkém představení mohli mít vše, a co nyní? 

Rád bych Vás pozval ještě na vytvořenou videoreportáž z tohoto místa, kde se dozvíte další věci kolem tohoto kempu, a hlavně uvidíte záběry na videu...můžete si tak vytvořen další náhled. 

To je dnes z tipu na zajímavé ubytování vše, a budu se těšit rozhodně příště. ZDAREC KEMPEC BAJKUJEC a mějte se.