6.

09.07.2021

KRKONOŠSKÁ BAJKOVNA

Pondělí a úterý 5. - 6. 7. 2021 se nově otevíral hezký šotolinový pumptrack ve Špindlerově mlýně, v cyklo škole KRKONOŠSKÁ BAJKOVNA a tak jsem se s vyučující Terezou Votavovou domluvil, no a samozřejmě zavítal s kamerkou a fotoaparátem na tuhle událost. Nejednalo se jen o otevření nového pumptracku, ale také jste se mohli přihlásit do výuky techniky jízdy a to jak v lese, tak i na zmíněném pumptracku.

Tahle hezká neveliká akce v den mé návštěvy (úterý 6. 7. 2021) probíhala přímo v cyklo škole Krkonošská Bajkovna, kterou můžete najít nedaleko centra Špindlerova mlýna a pokud byste se na tohle místo vydali, tak třeba přes mapy.cz tenhle areálek úplně v pohodě najdete - není to nic složitého. Mohli jste si pod dohledem bývalé 4xcross závodnice a vyučující Terezy Votavové vyzkoušet různé způsoby tréninku jak se udržet na kole bez dotyku země, jak využít těžiště kola no a vůbec další různé techniky, co by měl správný bajker zvládnout. 

Co se na tuto událost rozhodně podařilo, tak bylo počasí. Svítilo jak o život, teplo, že chvilkami to bylo skoro až nepříjemné, ale rozhodně to bylo lepší než když by pršelo :-). Byl jsem ale rozhodně velmi rád, že jsem se na tuhle výuku mohl podívat, protože i pro mne to byla další hezká zkušenost jak si třeba zpestřit krom silových cviků tréning a naučit se něco nového. No, a když se asi po 1 - 1,5 hodině techniky ovládání kola na rovině přistoupilo k dalším fázím, bylo to ještě veselejší :-). Nově postavený paumptrack, který zvládne nasytit um jak začínajícího tak i zkušeného jezdce, dal zúčastněným příležitost ukázat co v nich vlastně je. Jízdy probíhali v pohodě a bylo vidět, že kdo přijel, aby se něco naučil, tak kolo je jeho oblíbený sport.

Vedle tohoto pumptracku je také i malé skill centrum, kde se na začátek můžete hezky rozjezdit, vyzkoušet si jak máte seštelované kolo a jestli, jak se říká, to dnes půjde :-D. Tam jsme se přesunuli poté a zkoušeli další věcičky ke zvýšení svého jezdeckého umění. Připravený trenažér na otestování rovnováhy při jízdě po zadním kole, také poskytl další zajímavé zkušenosti.

Tohle nebylo úplně vše a výuka probíhala ještě v dalších krocích. Jak držet správný postoj při jízdě, jak jsem řekl již na začátku, jak využít těžiště ve svůj prospěch, a i další dobré a chytré rady. Kdo nedorazil tak bych řekl, že se ošidil o pěkný den plný zážitků a zdravého pohybu.

To je z mé strany k této sympatické události vše a jak říkám vždy, tak doufám, že se Vám povídání a fotografie líbili, a že se spolu sejdeme i příště zase u nějaké zajímavosti z té naší České Bajkové republiky :-) Takže zdarec bajkujec a budu se těšit zase příště :-) Na úplný konec je přiloženo ještě video, kde můžete vidět v krátkosti průběh :-).