7.

04.08.2021

MOJEKOLO a DAMJAN SIRIŠKI

Musím se přiznat, že nyní jste na stránkách moc nového až na nějaké sdílení z youtube neviděli, ale v tomto článku se vše mění a začíná pořádná akcička :-) Trošku se vrátíme o nějaký ten pátek zpětně v čase, a zajedeme se spolu podívat na akci do Brna, na přehradu a na dopravní hřiště Riviéra, kde Mojekolo.cz pořádalo testovačku a také zde vystupoval se svou freestyle show známí a nejznámější :-D Damjan Siriški

Píše se datum 11. 7. 2021 a je neděle. Na dopravním hřišti Riviéra, které můžete jednoduše najít třeba přes mapy.cz (nebo pokud Brno znáte, tak toto hřiště se nalézá přesně přes ulici proti BVV Veletrhy Brno) se firma Mojekolo.cz rozhodla uspořádat zábavnou a rozhodně prospěšnou akci pro své okolí, a tak těm nejmenším dát možnost si zajezdit na dopravním hřišti a starším si vyzkoušet nové modely kol Lapierre, Ghost, Pells a Norco.

Akce to nebyla nějak obr veliká, ale spíše z toho čišela taková domácí nálada, kde si několik desítek lidí (i když to je už samo o sobě pěkné) přišlo prohlédnout něco nového a zajímavého, děcka zde dostali volnou ruku ke svým neřestem :-) a tak se zabil čas dalo by se říci 2 ranami - účelně a pohodově. K dispozici Vám byli k ruce pracovníci přímo od Mojekolo.cz, kteří Vám vše ochotně vysvětlili, nabídli k vyzkoušení několika možných připravených kol - pevné rámy, fullsuspension a nebo třeba i graveli - a nebo vás provedli místem, co zde člověk může vše najít.

Pokud jste nepřijeli z důvodu otestovat nové modely značek, byl zde pro vás připraven i stánek k nákupu různého sortimentu zboží - řídítka, helmy a další - a tak byla možnost využít toto dopoledne i odpoledne třeba k nákupu na své příští bajkové cesty. 

Jestli jste na této akci byli již od začátku (to je cca 10:00), tak jste si na tento moment nějakou tu hodinku počkali, ale pokud jste byli trpělivý, tak jste se dočkali. Uděřila 14 hodina odpolední a na scénu přišel již očekávaný Damjan se svým vystoupením. Damjan patří do dvojce se svým kolegou, se kterým vystupují pod názvem BIKE O´ CLOCK, ale bohužel díky nepřízni osudu zde dnes vystupoval pouze sám a tak měl situaci o něco ztíženou. Musel si vše sám moderovat, samozřejmě hecovat diváky k pořádnému výkonu a k tomu předvádět hezké triky. Nyní již dost zbytečných slov a pojďme se podívat, jak to celé probíhalo, co jste mohli ve vystoupení vidět a to vše jak na fotografiích, tak i na přiloženém videu přímo z místa. Popřeji Vám tedy hezkou zábavu a pojďme na to :-)

Důležitá je samozřejmě příprava a tak než se vlétlo na věc, muselo se vystoupení pořádně připravit. Postavit překážky, vymyslet místo a celé to hezky naaranžovat pro příchozí obecenstvo. Určitě důležitou součástí takové to fyzicky náročné předváděčky je i protažení. Na to by neměli zapomínat před jízdou na delší trasy či adrenalinovější zážitky jak menší, ale ani ti starší bajkeři :-).

No a když se veškeré šlachy a klouby protáhli a zahřáli, začalo se z vesela skákat a montovat tam triky co to jen jde. Damjan v tomto směru není již žádný začátečník, protože jeho jezdecká historie sahá v bajkerském světě opravdu hodně vysoko a odjet za svůj život alespoň to co on, tak si můžete opravdu říci: pane šéf, to se Vám povedlo :-)

Musel si to celé jak jsem zmínil i sám moderovat a to při takové fyzické zátěži není nic jednoduchého, ale i s tímto se popral bravůrně.

Tak si občas musel odběhnout k mikrofonu, aby si uvedl další postup ve svém vystoupení, nebo třeba poklábosit chvilku s diváky a potom se šlo zase zdolávat překážky. Když ještě trošku přiblížím bajkerský život tohoto mladíka, tak zde je víčet úspěchů, na kterých tedy rozhodně jde něco stavět:                                                                                                                                     Vicemistr světa v biketrialu, 4x Mistr ČR (v biketrialu a freestyle MTB), Vítěz evropského poháru v biketrialu, 1. místo XBoX Slopestyle, 1. místo Offline Sport Games, 1. místo GoGen Freestyle Games, 3. místo Eurobike Dirt King 

Jak tedy čtete, tak není tento muž žádnou ojedinělou hvězdičkou na nebi tohoto sportu, ale píše do pažby velmi slušné zářezy :-)

Tímto letí i malá omluva za místo, protože až doma jsem zjistil, že žije v Olomouci. Však to nic nemění na tom, co předvádí za show :-).

To je z mé strany k této hezké a povedené akci vše, a jak říkám vždy: doufám, že se Vám fotografie, video a článek líbili, a že se spolu sejdeme zase u něčeho zajímavé z té naší Freestylové Bajkové republiky :-).