7.

28.03.2022

STYLOVÝ STOJAN

Já vás zdravím moji Bajkujáci :-) a dnes se v tomto článku půjdeme podívat na věcičku, která je opravdu zosobněním vlastní píle, iniciativy, velmi dobrého a hezkého nápadu, ale hlavně práce opravdu šikovných ručiček :-D. Je tomu krátká chvíle, co proběhl veletrh FOR BIKE, kde jsem právě tyto dřevěné stylové stojany do domácnosti fotil a rád Vám je trošku i více představím. Sice jsem již jednou o této firmě a jejich práci psal, ale tohle bude úplně něco jiného (najdete v některém z dílů magazínu). Měl jsem možnost je právě na veletrhu nafotit, vidět tedy i na vlastní oči konečně, a tak se představení práce těchto dvou šikovných lidí posune zase o kousek výše :-D Pojďme tedy na to.

Jak začít nejlépe, tak asi hezky od začátku všeho vzniku :-) Nebudu Vám tady recitovat samozřejmě bibli, ale začnu zrodem této firmy, její vyzí a samozřejmě konečným výsledkem. Chlapci totiž v prvopočátcích (píše se rok 1993) neměli v plánu dělat něco takového, protože jsou to kluci truhláři a zabývali se pokládkou podlah, výrobou dřevěných schodišť, tvorbou i renovací nábytku z masivu a podobné. Po nějaké době je nejspíše klasická truhlářská práce přestala bavit, a tak začali vymýšlet ve svých hlavách nějakou novinku, která jak sami říkají bude něčím ojedinělým, výjimečným a hlavně to bude originální. 

Jak je vidět, tak koumali kluci koumali, až to dalo by se říci vykoumali úplně nejlépe :-). Tyto výrobky dokonce v roce 2019 získali totiž cenné ocenění ČESKOLIPSKÝ VÝROBEK ROKU. Toto ocenění získal jeden z těchto dvou pánů a tím je Karel Jindra, a to za dřevěný nástěnný držák na kolo. My se však pojďme podívat, co se mi podařilo na veletrhu nafotit a co jsem Vám chtěl představit :-). Na veletrhu jsem zaměřil svůj fotoaparát na stojany pro 2 kola, které tu firma měla ve dvou variantách. Ono tyto varianty můžete zakoupit i přes jejich E-SHOP, kde k nim najdete i krátký popisek, ale pokusím se Vám zde jejich myšlenku trošku rozvinout. Tyto stylové stojany z masivní, však jak říkají oni sami vzdušnou konstrukcí, Vám v řekl bych nejlépe bytě nezaberou více místa, než když byste u stěny měli opřená 2 kola vedle sebe. Proč říkám nejlépe v bytě, protože tento fešácký stojan mít zavřený někde v garáži, kde Vám moc radosti neudělá je celkem škoda. Postavit totiž třeba tento hezký kus cyklo nábytku třeba do obýváku, dát si do držáku svůj bajk a kochat se pohledem, je řekl bych opravdu to nejlepší co člověk může udělat :-). Doslova to vidím, jak můj 4xcross bajk od Authora si hezky odpočívá v takovém hezkém stojanu :-D.

Tyto stojany Vám váš bajk vždy dokážou pohodlně uskladnit a kolo zbytečně není vystavováno žádnému nechtěnému vlivu. Stojany jsou vytvořeny na uskladnění klasických kol, ale i elektro. Nosnost je tedy v tomto případě poměrně slušná a i když jsem přesně nezjistil kolik, protože jsem se zapomněl bohužel zeptat :-D a na stránkách jsem to nenašel, tipnul bych, že klidně kolem 80-100 kg může stojan unést. Plochy\držáky, které vaše kolo nesou jsou i vypolstrovány materiálem, který samozřejmě vaše kolo i ochrání před zbytečným poškrábáním a znehodnocením rámu.

Jsme tedy skoro na konci a jak jste si mohli všimnout, tak jsem vůbec nehovořil o ceně, která si myslím každého rozhodně zajímá. Schválně si zkuste nejdříve samy tipnout, kolik byste byli ochotní dát za takovou hle pěknou stylovku a potom si přečtěte dál, jestli jste, anebo nejste daleko od pravdy. Protože mne samozřejmě jako zvědavce musela cena zajímat, tak jsem se dozvěděl, že pro spokojenost obou stran a to prodávajícího i kupujícího, si do šrajtofle připravte cca 20 000 Kč, a vykouzlíte úsměv na rtech sobě i výrobci :-D.

No a to je moji milí Bajkujáci dnes již vše a jak klasicky říkám vždy, tak se budu samozřejmě těšit i někdy příště, u objevování něčeho zajímavého z té naší BAJKOVÉ REPUBLIKY. Takže ZDAREC BAJKUJEC a  budu se těšit zase někdy příště :-).