71.

16.11.2023

Klávesnice s myší Marvo CM303 + headset

Když to jde, tak se s tímto magazínem a stránkami snažím pomáhat a dělat radost. V tomto případě to bude trošku jinak, a spíše se pokusím Vám něco nabídnout. Co bude poté záleží jen na Vás, jestli si budete chtít udělat radost vy sami :-). Pokud pro sebe nebo třeba své ratolesti sháníte nějaký herní set, který by hezky doplnil vaší herní sestavu, rozhodně zkuste popřemýšlet o herním kombu od firmy MARVO s označením CM 303. Tenhle herní setup obsahuje za málo peněz opravdu hodně muziky, a pokud nechcete utrácet zbytečně mnoho, jste na správné cestě.

Firma MARVO vyslala do herního průmyslu velmi zajímavý herní set, který obsahuje dosti originálně řešenou herní klávesnici s kovovým povrchem a vlastním držátkem pro přenos k jinému PC, herní myš s 3200 dpi a dokonce jsou k tomu i sluchátka, která jsou komplet barevně i podsvícením laděna do celého stylu tohoto komba. Když Vám balení dorazí, určitě Vás již na začátku zaujme hezky řešená krabice, která má pěkné znázornění toho co je uvnitř, a vypadá prostě zábavně. Však když sundáte první obal, tak teprve bych řekl přijde to zajímavé. Pod obalem se ukývá druhá krabice, která je již trošku zajímavější a v barvách přírodní hnědé kartonové s nápisem BORN FOR GAMING, vás rozhodně osloví. Je to zajímavý kontrast, jak jedno je křiklavé, svítivé a výrazné, a druhé je takové spíše uklidňující a i trošku tajemné. Dá se říci, že druhá krabice s nápisem je taková možná stylová :-). Když tuto krabici, která také disponuje ouškem na přenos otevřete, uvidíte hezky uskladněné součásti balení, a rozhodně se začnete těšit na vyzkoušení ještě více. Balení tedy ještě jednou obsahuje HERNÍ KLÁVESNICI, HERNÍ MYŠ, HERNÍ SLUCHÁTKA, papírový popis a návod.

Celý komplet po rozbalení je vytvořen v černo stříbrném stylu, s barevným světelným podsvícení a to ve 4 barvách. Klávesnice a myš jsou opatřeny pletenými kabely, které rozhodně na pohled vypadají opravdu dobře a řekl bych, že je to oblíbená varianta u těchto výrobků. u sluchátek tomu tak není, a zde je klasické potažení plastem\gumou.

Přistupme však k samotným částím jednotlivě a rozeberme si je samostatně. Začněme klávesnicí, která je tedy ve ztvárnění dosti originální a to s kovovým povrchem. Většina z nás je zvyklá, že herní věci k počítačům jsou většinou z plastu. Zde se ale setkáváme s něčím, co tedy není úplně běžnou záležitostí a tou je kovová klávesnice. Na první pohled je to rozhodně vzhledově zajímavý kousek, a dá se říci, že v tomto směru trošku pozor. Asi Vás napadne, že kov je trošku chladný, a možná i ostrý. Co se týká té druhé varianty, která je tedy především pro děti nebezpečná, tak určitě je důležité být trošku obezřetný. Rohy této klávesnice mohou být možná trošku nepraktické, ale to je řekl bych asi tak nějak vše. Zbytek tohoto příslušenství je naprosto v pořádku a nehrozí zde vůbec žádné nebezpečí. Však je tu ještě jedna věc a tou je, že kov je chladný. Všichni si dokážeme představit jaké to je, když si zápěstí opřete o studenou klávesnici, než o teplejší plast. Pokud tedy máte ještě klávesnici trošku prodlouženou o část pod mezerníkem, tak máte opravdu pohodlí, ale zde bohužel tato součást trošku chybí. Při herních klávesnicích je člověk celkem zvyklí na větší pracovní plochu, a zde to originálnímu designu tento prvek trošku kazí. Můžete najít ale i multimediální klávesy, které Vám pomohou s ovládáním filmů i hudby, několik barev podsvícení a jinak v dalším použití je klávesnice rozhodně zajímavá...osobně jsem vyzkoušel v kanceláři, a na mne jsou trošku až moc veliké klávesy, ale jinak bych si také asi za čas zvykl. Jak je již zmíněno, tak kabel je pletený a hezky se ke klávesnici hodí. Zapojení je klasicky na funkční přípojku USB. Tato přípojka je i hezky zdobena logem firmy, takže se opět jedná o hezký doplněk. ...Typ klávesnice: membránová. Počet kláves: 104. Rozložení: US. Antighosting: 19 kláves. Podsvícení: 3 barvy. Připojení: USB. Délka kabelu: 1.5 m.

Poskočme dále a to na herní myš, která je tak nějak laděná do stejného stylu jako klávesnice, a tvoří spolu celkem zajímavou dvojici. Osobně se musím přiznat, že myš mi přijde zajímavější, ale to je jen osobní názor :-). takže herní myš, která je součástí této sady je opět barevně vytvořena v kombinaci černá a kovová stříbrná, ale nejedná se v tomto případě o kov. Je to plast, který je vytvořen jako imitace kovu, aby právě s klávesnicí tvořili herní set. Myš má k dispozici 6 tlačítek, která jdou používat v klasickém provedení, jak jsme dnes zvyklí. Horní 2...levé a pravé...rolovací kolečko s funkčním stlačením, tlačítko DPI a 2 boční pro listování na www stránkách, anebo třeba na házení granátů a dýmovnic. V dlaňové části je logo firmy, které hezky doplňuje celkový design. Trošku oříšek je v tomto případě podsvícení, které nabídne 4 barevné varianty. Můžete je nechat svítit samostatně, anebo je nechat probíhat a tak myš hraje všemi postupně. Objevit ovládání podsvícení je trošku kumšt, ale napovím Vám, protože mi to také celkem chvíli trvalo. Podržíte boční tlačítko pro listování na www, a zmáčknete DPI. Poté se Vám začnou měnit barvy, a můžete si zvolit samostatně. Pokaždé se mi tedy podařilo najít barvu jakou chci, ale obratem se zase myš vrátila do funkce problikávání všech barev. Chce si to s tím trošku pohrát, a ono se to rozhodně vyřeší :-). Moc hezký je celkový design této myši, protože působí opravdu super scifi a při barevném podsvícení je dost lákavá i pro oko. Dá se říci, že je lehce těžší než obyčejné myši, a tak je ovládání možná více jisté a člověk prostě cítí, že v té ruce něco drží. za magazín v tomto směru opravdu fajn. 6 tlačítková myš. DPI: 1200/1600/2400/3200. Podsvícení ve 4 barvách - barvy mění tlačítkem na myši (postranní, nebo DPI). Délka kabelu: 1,5 (pletený)

Poslední součástí tohoto balení jsou sluchátka. Když se zamyslíme, že za cenu cca 500 Kč (nejlevněji asi v TONER PARTNER) dostanete opravdu spousty věcí, a sluchátka jsou zde vlastně zadarmo, tak si člověk nemá na co stěžovat. Hezký celkový design v černé barvě, je doplněn černo průhlednými boky sluchátek, které ještě k tomu svítí ve 4 barvách. Prostě se to k sobě všechno celkově hodí, a vypadá to dobře. Co se týká použitelnosti, tak sluchátka díky ceně jsou řekl bych víc než v pohodě. Pohodlně sedí, hrají hezky a mají dokonce vestavěný mikrofon. Kdo nemá rád mikrofon jak hlasatel na fotbale, tak rozhodně tuhle variantu ocení. Na levé zadní straně sluchátek je kolečko na ovládání, a tak nemusíte ovládat z pc. Průměr reproduktoru: 40mmImpedance: 32 Ohm. Frekvenční rozsah: 20Hz~20kHz. Citlivost mikrofonu: -38±3dB. Impedance mikrofonu: ? 2,2 k? Délka kabelu: 2,2 m. Rozhraní: USB + 2x 3,5 mm jack. 

Na závěr ještě video a to přímo od firmy MARVO a ještě jedno představení od GAME CENTAR.

To je dnes z objevování herního světa opravdu vše. Takže ZDAREC GEJMS BAJKUJEC a budu se těšit zase někdy příště.