8.

21.08.2021

PUMPTRACK ZÁVODY TURNOV

Konečně jsem našel chvilku čas a mohl vyslat tento článek do světa, a tak si připomenout tyto závody, které se rozhodně povedli na výbornou a komplet celý prosluněný den. Pojďme tedy na to, co se v tento den 14. 8. 2021 odehrálo a jak se závody vyvíjel :-).

Byla tedy sobota 14. 8. 2021 a v Turnově se cca od 10:00, na nedávno otevřeném PUMPTRACKU (cca před 1rokem) konali oficiálně první závody na čas, kde se účastnilo samozřejmě několik různých věkových, ale i strojových kategorií. Mohli jsme zde vidět mládež, trošku starší účastníky, ostřílené pardály, díky kterým vlastně celý tento pumpovací areál vznikl a na konec i v malém počtu myslím 2 závodnic dívky. Účast byla tedy celkem hojná a to jak závodících, kterých se sešlo snad přes 50, tak i diváků. Jezdilo se v několika různých kategoriích a to od koloběžek, až po veliké MTB. Nedaleké koupaliště, které se nalézá pouze pár 10tek kroků přes cestu bylo plné koupajících se lidí a ti když viděli, že opravdu kousek od nich se konají nějaké zajímavé závody, nebylo pro ně o čem moc přemýšlet a návštěva pumptracku byla jasná :-). Nebylo to však jen o lidech z koupaliště, ale i fanoušci tohoto sportu a místní crew závody navštívili, a tak vznikla hezká a napjatá atmosféra, co se komu dnes podaří odjet za rychlí čas a nebo, co uvidíme při exhibičním vystoupení :-).  

Snaha všech zúčastněných byla doslova maximální, protože jak od dětských závodníků, kteří to mají přeci jen na takové dráze proti starším a zkušenějším trošku těžší, tak u již ostřílených rajdrů se viděli hezké a rychlé výkony, které by asi každý úplně nezvládl. Dá se to říci hlavně o vítězi nejstarší kategorie, který celý tuto dráhu odjel doslova jak namydlený blesk a všem tak vyfoukl umístění nejcenější. Při exhibičním vystoupení, kterým byl celý tento závodní den doplňován, byli k vidění věcičky doslova nevídané :-). Dočkali jsme se krásných skoků s obrátkou o 360°, backflip (dávat beko na asfaltu, to už si sakra musíte být jistí) a v jedné chvíli se jeden z jezdců Vilibald Vítek rozhodl, dokonce nasázet tento trik i při výskoku z dráhy na okolní louku (je vidět ve videu). Atmosféra se opravdu hezky rozjela a den se komplet řekl bych povedl.

Celé závodní dopoledne i odpoledne, nás těšilo na obloze slunko a tak i počasí hrálo krásně do karet. Když jste měli chuť a žízeň, mohli jste si dát super malinovku vychlazenou jak má být, ale s pivkem to dle mého tak slavné nebylo. Dal jsem si jedno a ať se nikdo nezlobí, ale nic moc - třeba jindy :-)  To je z mé strany asi vše a jak říkám vždy, tak doufám, že se Vám článek a fotografie líbili, a že se sejdeme zase někdy u nějakého toho zajímavého bajkování :-) V poslední řadě je zde pod řádky video, kde se můžete podívat cca ve 3 minutách, jak jsme se na těchto závodech měli. Pro ty, kteří nejsou ještě na facebooku ve skupině, doporučuji se připojit, protože po tomto článku vyjde ještě velká galerie fotografií.