8.

10.09.2021

KOMÍN NA ODSTŘEL

Ten kdo žije v Jablonci nad Nisou, tak rozhodně tuto místní dominantu zná, ale pro všechny, kteří bohužel bydlí, žijí nebo existují někde jinde trošku situaci přiblížím. Jedná se o několik desítek metrů vysoký komín (myslím, že místní dnes již nefunkční teplárny nebo výtopny) a nese název firmy BRANDL. Dle tohoto komína je v Jablonci o několik metrů dál pojmenována i tramvajová zastávka, která spojuje přechod mezi Jabloncem a Libercem. Však o název, nebo co je vlastně tato stavba zač nám nepůjde, ale chci Vám předvést co zajímavého vzniklo na jeho zdech :-).

V tomto kraji to bývá již téměř tradicí, že pokud se má něco bourat, nechají ještě před demolicí vyřádit místní umělce a zde se to jako vždy povedlo na výbornou. Místní grafiťáci opět zazářili, a velmi chytrým a neotřelým způsobem zkrášlili tento komín, a tak nám opět dokázali, že když se to umí je to sranda. Komín se má za nedlouho bourat, a tak možná přibude i video z demolice :-)

A co že to vlastně vzniklo tedy na fasádě tohoto komína? Umělci otevřeli díky sprejům pohled do útrob této stavby, a tak se nám opět trošku obzory rozšířili, co že se to vlastně uvnitř odehrává :-). Je zde velmi hezky nastíněný příběh, jak asi tato výtopna funguje a s velmi hezkou nadsázkou je ztvárněno takové malé topenářské peklíčko :-D.

Rozhodně se mnou musíte souhlasit, že tohle již nějakou tu píli a iniciativu chce, aby se podařilo namalovat krásně a detailně propracovanou malbu. Úplně nevím co dále na tomto GRAFFITI rozmazávat, prostě je to pěkné a rozhodně to chválím. Do dalších let rozhodně popřeji mnoho úspěchů a skvělých nápadů jako je tento :-).

Pokud máte ještě zájem, tak zde je video z místa, kde komín stojí a tuto malbu si můžete prohlédnout v několika záběrech :-)

A to je pro dnešek z GRAFFITI scény vše a budu se těšit zase někdy příště SPREJEC BAJKUJEC :-)

A dnes jsou již jen ruiny :-D