9.

05.09.2022

DALŠÍ SUPER ZAHRADA

Nazdárek moji milí Bajkujáci :-). V tomto článku se půjdeme podívat, jak si zase trošku jiným stylem, ale stále se jedná o cyklistické téma můžete zkrášlit zahradu svého domku, anebo třeba své venkovské chaty někde na samotě u lesa. Nějaké nápady pro domácí cyklokutily zde již proběhli, ale dnes to bude ještě trošku z jiného soudku. Já sice píši, že to bude jiný soudek celkem často, ale dnes to bude spíše velký sud než soudek, protože tohle jsem tu ještě neměl :-). Objevil jsem tuto vyzdobenou zahradu po cestě z Nové Paky a když jsem míjel tento raritní výtvor, doslova jsem se začal tak smát z nadšení a pobavení, že jsem prostě musel na chvíli zastavit a trošku to rozdýchat. 

A o co že se to vlastně jedná, co že je tak zábavného a dokázalo mne to rozesmát natolik, až jsem musel raději zastavit? Když jsem vyjel z města Nová Paka, nejel jsem nějakými zdlouhavými lesními cestami, nebo někde po polích, ale zvolil jsem do dalšího bodu kam jsem měl namířeno jednoduchou cestu a to normálka po silnici. Jak jsem tak několik kilometrů za Pakou míjel jednu z přilehlých zahrad (myslím tím přilehlé zahrady u silnice) tak najednou vidím, jako když by někdo po jedné z těchto zahrad jel na vysokém kole a před ním někdo druhý, také na nějakém historickém kole či co, ale prostě to ani náhodou nebyli lidé. Přijel jsem tedy o něco blíže, protože se mi to nějak nezdálo, a v tu chvíli jsem se musel začít opravdu ze srdce smát a radovat, protože to co jsem viděl před domem na trávníku, bylo prostě velmi fajn :-). Místní obyvatelé si totiž ze starého železa svařili na svou zahradu dva žabáky, kteří jedou za sebou a jeden z nich nahání druhého. Jeden z toho je policista na vysokém kole „ten první“ neboli KOSTITŘASU a „druhý“ je nějaký nejspíše lump či uličník, který tedy nejede na kole, i když to z dálky celkem tak vypadá, ale uhání před policistou žabákem na motorce. Oba tyto výtvory jsou doslova v životních velikostech člověka, a tak je toto dílo asi i to největší, co jsem kdy za tento projekt na něčí zahradě uviděl :-).

Pokud se podíváme na tyto postavičky trošku blíže, uvidíme, že první žabák je tedy od POLICIE, vlastní VYSOKÉ KOLO „KOSTITŘAS“ ,kouří a má na svém kole maximálně velký klakson :-D. Dá se říci, že i kolo je vytvořeno dle celkem srozumitelného systému, který by normálně, pokud by se kolo mělo pohybovat fungoval, takže nejsme od reality zase úplně nějak daleko. Jede tedy co mu síly stačí, a na zádech si za pasem veze i svou červenou plácačku, kterou lupiče před, nejspíše asi moc nepochválí :-D...spíše to bude asi pár plácnutí na holou :-D:-D:-D.

A co je to za toho druhého žabího chlapíka, který se snaží tedy před policií ujet na svém železném motocyklu, a je to tedy nejspíše nějaký lump utíkající před žabí rukou spravedlnosti. Je to známí všem policistům a žabí galerce sám velký „zložabák VIKTOR ŽABÍ STEHÝNKO“, který dokonce dokázal utéct nejednomu francouzskému kuchaři z kuchyně, když se ho snažil připravit jako delikatesu. Od té doby, co se dostal zpátky do svého domova v Čechách, tak si pořídil novou mašinu a jezdí totiž bez žabírů :-D...tedy bez papírů (bez řidičského oprávnění) a to se policistovi však vůbec nelíbí. Tak příběh jsem si vymyslel hezký že, ale nyní se vraťme trošku do reálu. Jedná se tedy o druhého kovového žabího chlapíka, který před policistou uhání na svém motocyklu (nejspíše značka JAWA), a rozhodně nehodlá v brzké době zastavit. Když jsem jel kolem, nejdříve jsem si myslel, že tento žabák jede na nějakém CRUISERU, protože ty mívají v přední vidlici umístěné pérové pružení, jako má na své motorce, ale při bližším zkoumání je zřejmý motor přimontovaný na rámu. Možná se pletu, a je to nějaký druh zvláštního elektrokola a možná, že za nějakou dobu to budeme vídat i v obchodech, ale zatím bych zůstal u toho, že je to motorka :-)

Takže jak vidíte, tak zábavě na své zahradě se rozhodně meze nekladou a když jste trošku veselí lidé, rozhodně si můžete něco podobného vytvořit naprosto jednoduše....stačí staré železo a nějaká svářečka. Za mě z magazínu je tohle asi nejvíc a největší originál, který jsem zatím viděl a rozhodně držím palce do další tvorby. Doufám, že se Vám tento nápad také líbil a že se třeba necháte i trošku inspirovat. Takže „ZDAREC ZAHRADNÍ BAJKUJEC“ a budu se těšit zase příště, u objevení něčeho pěkně ve stylu CYKLO