9.

14.09.2021

ZÁVOD HISTORICKÝCH KOL NA LIBERECKÉ PŘEHRADĚ

Těmito řádky vás zdravím milí Bajkujáci a s velikou radostí Vám musím sdělit, že se mi konečně podařilo nafotit a natočit závod historických kol, který se pořádal kolem liberecké přehrady. Dle informací posbíraných před i po závodě, tak tento ročník byl již 5. (jednalo se o obnovení této slavnosti) a účast se podařila opravdu hojná. Počasí sice trošku zlobilo, a tak se chvilku musel člověk schovat pod přistavené deštníky a stánky, ale to vůbec nikomu nekazilo náladu a zapálení, které si všichni účastníci s sebou přivezli. Tento závod na cca 1km do kopce a z kopce pořádala spolek Bicycle Club 1866.

Nastala tedy sobota 28. srpna roku 2021 a na libereckou přehradu Starý Harcov se sjelo několik desítek účastníků, fanoušků a hlavně sportovců, kteří se zde pokusili si za zápolit v jízdě na bicyklech - klasických s pevným rámem, vysokých kolech a různých dalších raritách cyklo světa. Veškeré tyto stroje by se dnes již dali nazvat historickými, a tak podívaná byla né jen zábavná a nesla s sebou příjemnou atmosféru. ale i pro oko lajka zde byli k vidění stroje doslova nevídané.

Jak jsem již zmínil, tak se závodilo cca na 1km cesty. První cesta vedla od startu do mírného kopce a druhé kolo, které vedlo zpátky, zase z mírného kopce dolů. Při počasí, které se opravdu v chvilkových momentech slušně ozývalo to nebylo pro závodníky nic jednoduchého a to hlavně pro jezdce na vysokých kolech. Další závodníci to proti vysokým kolům měli o dost jednodušší, ale i tak bylo rozhodně nebezpečné jet na mokré silnici na úzkých pneumatikách, samozřejmě co nejrychleji pro vítězství :-) Co vás mohlo třeba překvapit nebo pobavit, tak byla myslím nejmladší účastnice také na vysokém kole - můžete vidět na fotografii.

Kategorií, které jste mohli vidět bylo tedy několik a dokonce byla i samostatná pro ženy. Tato kategorie sice nenesla tolik účastníků, ale i tak se zápolení neslo v hezkém závodních a veselém duchu.

A jak to celé vlastně dopadlo? Kdo nebyl tak se to možná nedozví, protože měl se přijít podívat, ale třeba mu to vyjde příští rok :-D.....nyní si z vás trošku střílím, ale musím se přiznat, že jména vítězů neznám, ale v galerii, kterou najdete na facebookové skupině (odkaz níže) je dalších spousty fotografií a tak výsledky z vítězných stupínků je možno vidět.

To je ode mne z této povedené akce vše a jak říkám vždy, tak doufám, že se Vám fotografie a povídání líbili, a že se spolu sejdeme zase příště u něčeho zajímavého :-). Takže ZDAREC BAJKUJEC a budu se těšit zase příště.