3.

27.03.2021

TÉMA CORONA VIR 19 ?

I když jsme v této kategorii GRAFFITI + STREET ART měli nedávno příspěvek z českých ulic a hájů :-), však nespěme na vavřínech a pojďme se podívat s fotoaparátem po světě ještě jednou, protože tohle je nyní žhavé téma (pokud se tedy malba týká COVIDU 19) a práce je to suprová. Má cesta za touto tvorbou vedla do Mladé Boleslavy, kde jsem již několikrát projížděl směrem na Českou Lípu a míjel velikou legální plochu, ke které jsem bohužel zatím nenašel čas se podívat. Dnes to bude trošku jiné, protože mi konečně nějaká ta hodinka na víc v repertoáru přistála, a tak pojďme okouknout tento LEGÁL a naprosto precizní tvorbu, kterou jsem zde objevil. Jedná se řekl bych o vojáka s baretem, který má na svém obličeji masku s filtrací, a tak mi to celkem připomíná dnešní dobu. Tento kryt úst i nosu „náhubek“ musíme nosit všichni (samozřejmě je to pro naší bezpečnost to si musíme uvědomit - sám se to snažím dodržovat co to jde) a ještě k tomu při neuposlechnutí příkazu někdy i v nesmyslných situacích, jsme utlačování pod vysokou pokutou, a někdy i v těch krajních případech násilím ze stran ozbrojených jednotek, které mají na starosti naše ulice - (tímto opravdu neukazuji na ten a ten oddíl policie nebo vojska - myslím to ze širokého hlediska). Výraz vojáka doslova toto jednání - přehnané - vystihuje, a tak bych se opravdu nebál použít toto GRAFFITI k přirovnání: noste ty pos....roušky nebo uvidíte sakra :-D.

Co mne, ale ne jen tématem zaujalo, tak bezesporu bylo zpracování této malby a preciznost provedení. Skvěle tažené linky, žádná rozmazaná čmáranice, ale opravdu hezké dílo, na kterém si tvůrce nechal určitě záležet. Když se budeme zabývat malbou trošku detailněji poznáme, že tvůrci jsou nejspíše 2 - to jsou oni, tamti 2 :-D - a své TAGY velmi hezky s tímto nasraným vojákem sladili. Parádní maskáčový stajl, dává celému obrazu opravdu vojenský nádech a asi i postoj, který obrázek měl znázorňovat.

Když půjdete okolo a máte rádi barvy, rozhodně vás tohle dílko nadchne, protože je to celkem i projasnění okolí, které se nalézá u zdí fabriky a blízké dálnice. Když by to vypadalo jinak a graffiti bylo prostě vulgárně vytvořené - neupravené, hnusné a neprofesionální - spíše by z toho měl člověk strach, ale tohle i bez významu kolem jdoucí svým nápadem pobaví. Když budete mít zájem se na GRAFFITI zajet třeba s přáteli podívat, najdete ho kousek od velikého Tesca, které se nalézá směrem na Českou Lípu - bylo řečeno již v začátku :-). 

To je dnes ze světa ulice, graffiti, street artu vše a jak říkám vždy: doufám, že se Vám představení a fotografie líbili, a že se spolu zase sejdeme u nějakého průzkumu se sprejem v ruce :-D Zdarec bajkujec a zase někdy přátelé :-).