4.

18.01.2021

MOTO RACER 4 

Nechci vás odradit tím, že si v tomto článku budeme představovat hru, která má již ty nejlepší léta za sebou, ale proč se taky někdy nostalgicky nevrátit k něčemu, co mělo ve své době, ale možná i dnes celkem význam a potěšilo mnoho lidí přilepených k PC nebo konzolím. Moto Racer 4 je právě jedním z těchto titulů, kterých nevychází ročně bůh ví kolik, ale jednou za čas se podaří, a tak se můžeme v tomto závodnickém směru určitě těšit na něco zajímavého, ale zpátky k tomuto staršímu objevu.

Moto Racer 4 pochází z rodiny, která nás všechny překvapila tím, že nabídla možnost výběru svého stroje mezi MOTOKROSOVOU variantou, anebo jste si mohli sedřít ksicht na SILNICI. Snad myslím, že to byla první hra, která právě tyto 2 volby nabídla - třeba MOTOCROS MADNES, který je také hodně známí od Microsoftu tuto variantu bohužel neměl-, a tím do světa motorek a her přinesla opět svěží vítr. Toto pokračování s pořadovým číslem 4 má však ještě o nějaký ten kus nabídky vychytanější, protože opět přinesla novou variantu zábavy a to 4kolky. Určitě, abych uvedl na pravou míru tento článek z nadšení, najdete na trhu opravdu hodně variant, které si můžete zahrát od dalších výrobců, ale žádný Vám stejně tak jako tak, nenabídne variantu 3 různých strojů.

Moto Racer 1

Hra procházela během let, jako asi vše vývojem a posunem kvalitou kupředu. Když byste si dnes zahráli první díl, asi byste ho okamžitě vypnuli a hledali něco trošku vymazlenějšího. Není se ani čemu divit, protože v této oblasti je již nyní všechno dávno retro, a začíná opět nový věk zábavy, technologií a grafických zpracování. I když musím trošku podotknout, že třeba Moto Racer 2 nebo 3 (nyní si již moc nepamatuji) se mi hrál velmi dobře, a silniční motorky měli rozhodně své kouzlo. Již ve hře fungoval jakýsi focus (při dobrém PC), kdy při velké rychlosti okolí rozmaže a vy si opravdu připadáte, jak když na stroji sedíte.

Moto Racer 4

Ve hře Moto Racer 4 si můžete již od začátku volit mezi 3 stroji, a tak právě člověk plný emocí neodchází v tu chvíli zklamán. Což je samozřejmě velmi dobře, protože nebudeme si lhát do kapsy, když už k tomu sedneme a hru nainstalujeme, nechceme 10 závodů čekat, než se odemkne nový stroj, jezdec nebo vybavení, ale rádi alespoň v malém měřítku ochutnali, co hra nabízí.

Hra vyšla na trh v roce 2016, a tak je to již v počítačovém světě trošku ZENIT, ale najdou se i tací, kteří mají rádi své srdcovky a nedají dopustit na to, že něco je novější, či tvrdí druzí, že je to lepší, a rádi se drží své ozkoušené klasiky :-) Někdy jsem také takový, že si zahraji něco staršího, a někdy i jen z pocitu, že mi ta hra šla, než se potit u něčeho co člověk nezná. Možná, že i tento případ by mohl být právě Moto Racer 4, atak na konec tohoto povídání pošlu malé moudro :-D - není vždy zlato co se třpytí :-D.

Hezké video jak si hra prošla dobou.

Takže se mějte BAJKUJÁCI a zase někdy u něčeho zajímavého.

PS: fotografie i video jsou použity z internetu.