6.

23.03.2021

TRAILY - VRATISLAVICE NAD NISOU

Tímto projektem se mi tohle místečko již také mihlo, ale pojďme se schválně podívat, jestli se třeba po zimě něco zásadního změnilo, nebo jestli TRAILY zůstaly po pár měsících stále stejné :-). Jedná se tedy o místo, které najdete ve Vratislavicích nad Nisou (oficiálně otevřeny v listopadu 2020) - kousek nad poštou. Jsou to příměstské TRAILY (pěkný velký cykloareál), které jsou k dispozici určitě pro veřejnost, na tréninky pro mladší i dospělé a určitě na budování svého vyššího skillu :-). Pokud sem dorazíte, tak jako první budete rozhodně míjet parking, který naleznete pod areálem a kde v pohodě můžete parkovat svůj vůz. Neustále ho máte i pod svým dohledem, protože parking je doslova spojen s TRAILY. Při opuštění parkoviště jako první váš pohled určitě přitáhne startovací plošina, která se bude zdát jako kompletní začátek těchto tras, ale řekněme, že opak je skoro pravdou. Začátkem je STOUPACÍ TRAIL, který se nalézá na okraji celého areálu, a je i označen cedulkou a kudy tato trasa vede.

Buďto vystoupáte po tomto stoupacím trailu na začátek, nebo si můžete v klídku louku vydupat po svých a kolo tlačit. Obě varianty jsou možné, a tak i na tlačení kola je dost prostoru, a můžete si třeba po cestě vzhůru i trať prohlédnout a připravit se na to, co vás čeká.

Na začátku jsem nakousl, že možná traily prodělali nějakou změnu, a také to tak je :-). Říkám to s úsměvem, protože to rozhodně místu opět přidá na malebnosti a útulnosti. Jestli jsem to vše tedy dobře pochopil, tak po celém areálu se vysadili stromky, které by na jaře, či létě měli rozkvést a tyto traily ještě více hezky prozelenit a zvelebit. 

No, ale zpátky k ježdění :-). Když si vydupnete kopec hore, nezbývá samozřejmě nic jiného než nasadit blembák a pustit se z kopce dolů. Traily jsou plné vln, řekněme menších lavic, spousty klopenek a vše je vystavěno v hliněném provedení. Cca ve středu tohoto místa najdete i 3 dřevené DROPY - od nejmenšího po největší - a tak můžete zkoušet i různé finty fň, triky a dávat své jízdě agresivní a extrémní nádech.

Na jízdu z kopce jsou zde vystavěny TRAILY 2, ale ještě to není vše, co na vás na výletě bude čekat. Když tyto 2 trasy sjedete, dole mezi parkovištěm a těmito traily je vytvořen suprovej pumptrack, kde si to můžete férově rozdat se svými rivaly či přáteli na 2 ramenné trati :-). Po výjezdu z trailů, se ještě můžete projet skyll centrem, kde na vás čekají dřevěné překážky, houpačka a kamenná zahrádka, tzv. ROCK GARDEN. Areál je opravdu veliký, a myslím, že je to i dost ojedinělé místo a určitě ho mohu pouze doporučit. Zajezdit si zde mohou jak pro velcí rajdři tak určitě i mladší :-)

Takže tyto TRAILY nám za hezkého počasí rozkvetou, louka se zazelená, hlína vyschne a ztvrdne, a co vy? Zůstanete doma jako peciválové, nebo šlápnete do pedálu a pokoříte svou lenost, a přijedete se podívat, trošku si zajezdit a provětrat své scvrklé tělo :-D. Takže ZDAREC BAJKUJEC a budu se těšit třeba někdy na kopci, nebo někde v přírodě :-).