8.

11.04.2021

VYHLÍDKA U DOBRÉ VODY

Když se v létě vydáváte směrem „DOBRÁ VODA“ u Jablonce nad Nisou, míříte nejspíše na světovou sérii ve 4x crossu, a na závodní dráhu legendárního a snad nejrychlejšího jezdce planety ve městských sjezdech Tomáše  Slavíka :-). Protože se zatím moc závodů konat bohužel nemůže, v tomto případě když tímto směrem půjdete, bude to asi kvůli výletu na tuhle vyhlídku :-) Tohle hezké a klidné místečko se jmenuje přímo -VYHLÍDKA U DOBRÉ VODY- a najdete zde krásný kamenný útvar, s plošinkou na hezký výhled do kraje :-).

Dle informační tabule, se tato vyhlídka nalézá na místě vysokém 630 m.n.m. Pokud se poohlédneme trošku do minulosti, tak prvotní název této vyhlídky byl Schnuppstein :-D. Bohužel pro takový to zvláštní název se v českém jazyce nenašlo přirovnání a tak se problém vyřešil velmi jednoduše :-).

Když budete volit jako dopravu na toto místo automobil „což je samozřejmě v našem případě špatně“ tak je ale cesta naprosto jednoduchá. Když však zvolíte dopravu cyklo „což je samozřejmě nejlépe“ držte se modrých turistických značení, které vás na tuto nevelikou, ale hezkou vyhlídku dovedou :-).

Příroda se nám venku začíná hezky pomalu probouzet, a tak se vydat na tento nenáročný výlet a ještě k tomu na kole, je ta nejlepší varianta na nudné odpoledne :-)

K vrcholu této vyhlídky a vytouženému výhledu vás dovede pár schodů, které jsou pevně vybudovány po úpatí této skalky. 

No a když už budete na hoře, můžete se zde ještě třeba za mě pomodlit u křížku Ježíše Krysta, který se nalézá také na vrcholu této vyhlídky, potom se již jen lehce pootočit a pokochat se daným výhledem na krajinu.

Koukněte třeba i na jednoduchou mapku, jak se na tuto vyhlídku dostat  přímo z Jablonce a nebo nahoře máte na mapy.cz plánování tras, tak můžete pohodlně i tam :-). No a na úplný závěr video z tohoto místa, které vás doufám pobaví :-) Zdarec Bajkujec :-)