1.

23.11.2023

BUNKER 10 - Z BRNO

Je zde první recenze v této nové kategorii o ubytování, které se mi podařilo a doufám, že do budoucna i podaří sehnat na cesty v rámci reklamní spolupráce. Vítejte na HOTELU BUNKR 10 - Z :-). Tento hotel vznikl po bývalém protileteckém bunkru, který zde v Brně sloužil pro vyšší hodnostáře a smetánku. Při útocích poskytl útočiště, aby se ti bohatší lidé mohli zachránit a ukrýt. Dnes je z tohoto místa vybudovaný hotel, který Vám nabídne za celkem slušné peníze opravdu nevšední zážitek. Prostory zůstali zachované, spí se zde na klasických kovových vojenských postelích, a i interiér je stále směřován do doby dávného komunismu. Tento hotel, který je opravdu vyčnívajícím ubytováním se nalézá téměř v centru města Brna.  

Podařilo se mi v rámci této reklamy získat ubytování na jednu noc, kdy jsem spal na 6lůžkovém pokoji. Toto ubytování nabídne 3 veliké dlouhé koridory, které celkem nabídnou k ubytování 20 pokojů, s různým počtem lůžek. Pokud přijedete jako pár, a budete si chtít užít tohle ubytko ve dvou, tak rozhodně můžete, protože jsou k dispozici i 2lůžkové pokoje. Nejvyšší počet lůžek na pokoji je 8lůžek. I interiér pokojů se samozřejmě nese stále ve stylu té doby, a tak je to zážitek válečného úkrytu opravdu při blízkém setkání. Pokoje jsou pěkně čisté, upravené a stará se zde o tom dvojice dámských uklízeček. Byli moc milé, a se vším ochotně poradili. 

Někomu by se mohlo stát, že se bude v tuto chvíli cítit trošku semknutý, ale řekl bych, že jde spíše o zvyk. To však nyní neřešme a pojďme se podívat dál. Jsou zde tedy k dispozici 3 koridory s počtem 20 pokojů. Jsou rozděleny dle písmen a to na A,B,C. Když jste tu poprvé, doporučím se trošku v tomto skrytém areálu porozhlédnout, abyste třeba později zbytečně nezabloudili. Není to však nic těžkého a orientace je možná i při nejhorším dle tabulek EXIT na stropě. Prostor na Vás rozhodně dýchne dobou a i to, jak je původními prvky vybaven, dodá své.

Když zde přespíte, máte v ceně dokonce i snídani, která probíhá formou rautového stolu. Takže se po noci téměř ve válečném prostředí, můžete na celý další den pořádně posilnit. Za magazín musím rozhodně zajímavé téma pochválit. Ubytování si zde může člověk opravdu celkem zajímavě užít. Jak jsem již i řekl, tak ubytování je skoro v centru města, a tak na zajímavé výlety po Brně nemusíte chodit daleko. Po centru se dají i velmi pohodlně využít v rámci cyklistiky SDÍLENÁ KOLA, a tak i ten bajk si zde člověk užije. Ubytování se zde dá zamluvit několika způsoby, ale určitě nejdůležitější a to při příchodu je zahlásit se na recepci. Zde sedí slečna nebo muž, a se vším velmi ochotně pomůžou.  

Nakonec se ještě můžete podívat na video reportáž z tohoto místa, a to bude z této recenze dnes již vše. Mějte se krásně a zase někdy u cestování po zajímavých místech.

Zdarec bydlení bajkujec :-).