1.

22.01.2021

PUMPTRACK - LÁZNĚ BĚLOHRAD

Někdo si do těchto míst - nemyslím pumptrack, ale myslím lázně - jezdí léčit bolavé klouby, kosti a poúrazové šrámy, ale já bych to udělal právě naopak. Já bych si do těchto lázní zajel především zajezdit, a hlavně si žádné úrazy ani šrámy neodvezl :-). Pojďte se semnou podívat, kam vyrazit na velice zajímavé místo, naučit své ratolesti plynulé jízdě a zbavit strachu z jízdy na kole, nebo zdokonalit své technické dovednosti a pořádně provětrat své bajky, nebo prostě co má kolečka :-).

Když budete brouzdat kolem Nové Paky nebo Hořic třeba již na zmíněných kolech, anebo i pojedete kolem v autě a máte s sebou nějaké vybavení ( freestyle koloběžku, longboard, skateboard, brusle, atd...), rozhodně se zajeďte podívat do Lázní Bělohrad, na tento svým tvarem unikátní PUMPTRACK, který postavila pro nás již hodně známá firma DIRTY PARKS z Jičína.

Tento PUMP je plný klopených zatáček, které dodávají pěkný šmrnc a švih do jízdy, takže si neužijete jen delší rovinky s boulema, ale můžete také řezat pěkně ostré zatáčky. Takových to zatáček najdete rovných 7 jako trpaslíků, a dalo by se říci, že i ohraničují konce této dráhy a vrací vás zpátky do zážitku z jízdy :-).

Čím je vlastně tento PUMPTRACK jiný než ostatní, a proč ho nazvat unikátním? Každý má rád něco jiného, a v Lázních Bělohrad vznikl pumptrack, který má obrovskou bouli ve svém středu. Tak přibyla další variabilní část, která nabízí při ježdění spousty možností. Můžete své jízdy zpestřit skoky ve středu pumptarcku, nebo právě tuto bouli použít i jako odrazovou část, a tak se vrátit opět do směru, ze kterého jste vyjeli :-) Je to opravdu ojedinělí doplněk a snad na jiných drahách ho nemůžete najít. Další takovou celkem zajímavostí je, že pumptrack je spojen řekl bych ze 3 okruhů, ze kterého vznikne i jeden veliký.

PS: později jsem projel archiv a našel jsem, že podobnou bouli mají i v Trutnově, takže i tam byste našli tento dolpňek.

Další hezkou zvláštností, ale ne opravdu takovou, kterou byste jinde nenašli je propojení této pumpovací dráhy a U - RAMPY. U - RAMPA je rozdělena na 2 části, a každá z nich je připojena z jednoho a druhého konce. Tím nám vznikl opět velmi sympatický a opět velmi variabilní kus prostoru, který nabízí různé možnosti využití. Jednou z nich je ježdění pouze v rampě, která je tedy o něco delší než klasicky, ale v jejím středu leží již zmíněná boule, a tak si opět můžete vyzkoušet něco nového. Druhá varianta je užívat pumptracku, a když to situace nabídne, nebo opravdu jako zdokonalení své techniky si odbočíte na jednu ze stran této 2dílné rampy, použijete ji do jízdy, no a zvesela pokračujete dále :-).

Tohle místo je situováno na okraji města, kde není téměř žádný provoz. Pokud zde nezastihnete místní anebo jiné návštěvníky, tak si zde můžete zajezdit téměř v naprostém klidu a bez vyrušení. Mít klid, a moci se soustředit na svůj výkon bez okolních vlivů, je při provádění správně jízdy celkem důležité, a to hlavně pokud třeba trénujete, nebo se nově učíte.

Když jsem zde byl naposledy, protože tu nikdo nebyl, rodinka si zde vytvořila doplňkově právě k naučení správné techniky i vedlejší slalom, který jim hezky doplňoval celý tento pumptrack :-)

Takhle vypadá celé to to místo z ptačí perspektivy, aby jste ho mohli vidět v celé kráse. Fotografii jsem použil přímo ze stránek firmy DIRTY PARKS, protože jsem bohužel neměl tu možnost si ho takto nafotit.

No a když už sem pojedete, rozhodně si to užijte, a přijeďte zpátky domů plní nadšení a vyřádění, jak se patří :-) Dnes je to ze zajímavých míst naší BAJKOVÉ REPUBLIKY vše a já doufám, že se Vám představení a nabídka hezkého výletu líbili, a že se spolu třeba někdy na tomto místě setkáme a zajezdíme jak se patří :-) ZDAREC BAJKUJEC zase někdy.