1.

11.01.2021

ORI and the Will of the Wisps

Tato kategorie je na stránkách úplně nová, a tak bych se pokusil ji rozjet spíše pomalu. Začnu tedy ještě hrou z roku 2019, ale pro všechny, kdo trošku tento svět PC, XBOX, PS her sledují, tak ví, že je to doslova fascinující průlom v tomto druhu. Ori and the Will of the Wisps (od Moon Games Studio) nás zavede na toulky a boje naprosto fascinujícím kouzelným světem, plným podivuhodných příšerek, neuvěřitelných rostlin, a hlavně nám ukáže, jak se taková skákačka dá udělat v neuvěřitelném pojetí, a dokáže tak oslovit opravdu velmi širokou škálu pařanů - tento díl není první, ale navazuje již na vydání z roku 2015.

Ori, která je hlavní hrdinkou celého tohoto příběhu je malé roztomilé zvířátko, které tedy pochází také z trošku jiného světa, než je ten náš, ale hlavně je jediná a poslední svého druhu. Když budete procházet příběhem však poznáte, že není tedy na světě úplně tak sama a její světélkování není úplně obyčejná věc. Ostatní z jejího druhu, kteří žijí a potkávají se s Ori na její cestě nesvítí, a nejsou těmi vyvolenými, aby tento druh řekněme zachránili. Ori je zvířátko trošku jako kocourek, uši jako králík, ale hbitost a bojovnost jako člověk a samuraj. Je to velmi hezké smyšlené stvoření, které si doslova během pár okamžiků oblíbíte a to, že hra bude možná působit zaměřením hlavně pro tu menší část obyvatelstva, tak i dospělé určitě Ori osloví a najdou v ní fajn kámoše, kterému pomohou splnit důležité úkoly při jejím putování :-).

Rozhodně i veliké + a zmínění patří bezesporu grafickému zpracování. Krásně detailně propracované prostředí, které vás doslova ohromí svým barevným nápadem a tím, jak zde tvůrci nechali popustit uzdu své fantazii. Pokud bych měl malinko přirovnat tento svět k něčemu co budete znát, tak je to určitě film Alenka v říši divů s Johny Depem. Krásné barevné scenérie, plnící oči zvědavostí, co bude v příběhu dále.  

Video z hraní - vlastní zážitek :-)

Hratelnost této hry je naprosto bez chyby - tedy alespoň z mé strany - během hraní jsem se nesetkal s žádným problémem, kdy by mi ovládání bránilo, nebo se hra v ten moment ovládala nějaký nesmyslným způsobem a určitě k příjemné hře pomůže i vlastní nastavení ovládání. Tlačítek není mnoho a obsáhnout je zvládnete v pohodě tak nějak 10 prsty, aniž byste museli ruce sundávat z klávesnice. Pokud si tuto hru budete chtít vyzkoušet, a to rozhodně doporučuji tak minimální požadavky, které musíte dodržet jsou: WIN 10, XBOX ONE, procesor AMD Athlon X4, Intel Core i5, 8giga ram, Nvidia GTX 950 a 20 gigabitů volného prostoru.

No, a to je pro začátek v této kategorii o hře Ori and the Will of the Wisps asi vše a všichni, kteří se rozhodnete si hru zakoupit, nebo získat nějak jinak samozřejmě legálně věřte, že nebudete litovat. Přeji Vám při hraní příjemnou zábavu a budu se těšit zase někdy u světa her. Zdarec bajkujec :-)