3.

16.01.2021

PELOTONE 

Nazdárek Bajkujáci :-) v tomto článku se podíváme na velmi hezky zpracovanou společenskou hru s názvem PELOTONE, kterou nám nabízí ze své výroby firma se stejnojmenným názvem a to PELOTONEGAMES.COM. Jedná se o společenskou hru na základě - kdo první ujede celou závodní dráhu se svou hráčskou figurkou, stává se tak legendou závodu PELOTONE z roku 1903 - který vedl přes celé území Francie. Princip je tedy velmi jednoduchý a firma na obalu uvádí, že hra je vhodná pro děti od 2-12 let, ale po vyzkoušení musím říci, že si určitě přijdou na své i starší generace. O zábavu je postaráno díky rozmanitému hernímu poli a situacím, které vás posouvají do čela závodu anebo naopak, a tak se opravdu nudit nebudete.

Hra je velmi hezky ztvárněna a srozumitelná je snad opravdu pro všechny. Hezké hrací karty, doplňkový materiál a návod + samozřejmě hrací pole, kde svou figurku provázíte úskalím a nástrahami, jsou barevně provedeny tak, že hra vás začne bavit jen při rozbalení prvního přiloženého balíčku, ze kterého vyndáte třeba právě hrací karty závodníků, anebo kladné a záporné kartičky do průběhu hry.

Vybírat můžete z 12 závodníků, a jak vidíte, koho si vybrat není zrovna jednoduché - na obrázku ještě chybí poslední 2, ale ti jsou již použiti ve hře (můžete je vidět během dalších fotografií)

Kartičky jezdců si necháváte vyskládané před sebou na stole, může se totiž během hry stát, pokud se dostanete do vedení závodu, že si budete muset měnit označující žeton a herní figurku z barvy, kterou měl závodník na žlutou - žlutý trikot :-)

Tato herní figurka je ve hře pouze jedna a jako je to v opravdovém závodu, tak po projetí určitých pasáží, se tento „žlutý trikot“ přesouvá z hráče na hráče, anebo pokud uhájíte vedení tak zůstává u vás.

Hra se tedy zakládá na házení kostkou, kde můžete hodit různé hodnoty, a tak se po hracích polích posouvat dle vašeho štěstí anebo náhody. Také vás hrací kostka může překvapit, pokud hodíte hodnotu písmene P. V tomto případě, si dle návodu berete oranžovou kartičku, a v tu chvíli cyklo bůh s vámi, protože nikdo neví, co se pod ní bude skrývat - pomoc anebo naopak? :-)

Kdo se rozhodne si hru zakoupit, a tak si do domácnosti přinést pro rodinu nebo přátele opravdu hezké balení zábavy, na dlouhé chvíle při dlouhých večerech, rozhodně neudělá chybu. Hra je vytvořena až pro 4 týmy, kteří mohou mít až 3 závodníky. Během hry se vydělávají, ale i prodělávají peníze a tak nejen pestré a o zajímavé situace plné herní pole vám nanese napětí do žil. Právě i stav vašeho konta bude hrát ve hře velkou roli, a pomocí financí můžete pomáhat různými cestami svému týmu, a tak se stát opravdovou stájí profesionálů a hlavně vítězů.  

Pokud si hru objednáte, tak zde je stručný popis balení:

Velká pevná krabice s hezkými motivy po obou stranách, dále potom návod, příruční návod (karta s desaterem), knížka příběhů o závodnících Pelotone 1903, samolepka, balíček karet úkolů (45 - oranžové) a balíček karet výhod (25 - modré), kartičky závodníků, balení žetonů a herních figurek + kostka, a na konec herní plán a hráčské peníze (velmi hezky vytvořeny hráčské franky).

No a na úplný závěr Vám také prozradím, kolik by vás tato hra stála. Na originálních stránkách www.pelotonegames.com ji můžete zakoupit za 1299 Kč v e-shopu. 

Nyní, je už ale opravdu konec, a tak vám popřeji spousty zábavy s hrou PELOTONE a zase někdy u zajímavé GAMESY.